Zapraszamy na wczasy do słonecznej Pogorzelicy!

Dlaczego warto wybrać się właśnie do Pogorzelicy? Argumentów przemawiających za przyjazdem jest mnóstwo – każdy miłośnik lata bez wątpienia wybierze tutaj coś dla siebie – letnie kąpielisko i czyste plaże mogą być tylko początkiem niezapomnianej, wakacyjnej przygody. Jeśli lubisz zwiedzanie, Pogorzelica znajduje się niedaleko od Rewala, Mrzeżyna oraz Pobierowa.

Pogorzelica jest urokliwą miejscowością wypoczynkową z letnim kąpieliskiem, położoną w malowniczym regionie Wybrzeża Rewalskiego, nad Morzem Bałtyckim. Czyste, piaszczyste plaże, przylegające do kąpieliska, ciągną się tutaj przez 20km linii brzegowej. Oprócz plaży, w Pogorzelicy istnieje rzadki i piękny sosnowy bór bażynowy, co daje temu miejscu specyficzny i zdrowotny mikroklimat.

Nie brakuje tu dużych ośrodków wypoczynkowych, czy campingów. Turyści wybierać mogą również wśród bogatego zaplecza gastronomicznego. Jest to miejscowość idealna dla miłośników spokojnego wypoczynku, w naturalnym otoczeniu przyrody, którą warto podziwiać na przykład podczas przejażdżki Nadmorską Kolejką Wąskotorową.

Plaża w Pogorzelicy

Do plaży w Pogorzelicy dochodzimy przez piękny sosnowy las. Spacer w przebijających przez wysokie drzewa promieniach słońca po pachnącym żywicą lesie sprawi, że pobyt nad morzem dostarczy nam całkiem nowych wrażeń. Jak na całym Wybrzeżu Rewalskim tak i w Pogorzelicy plaża jest piaszczysta – wydaje się nawet, że piasek jest tutaj „drobniejszy” niż gdzie indziej.

Jezioro Liwia Łuża w Pogorzelicy

Jezioro „Liwia Łuża” znajduje się częściowo w Niechorzu oraz w Pogorzelicy. Łączy je z morzem kanał „Liwka”, który jest jednocześnie naturalną granicą między Niechorzem a Pogorzelicą. Kiedyś jezioro służyło turystom, którzy chętnie pływali kajakami oraz łodziami. Po roku 1958 kiedy to dwóch turystów wypłynęło z jeziora na pełne morze i znalazło się na Bornholmie, władze nakazały zniszczyć łodzie i kajaki oraz zamknąć przystań. Dziś Liwia Łuza jest rezerwatem ptactwa wodnego.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Dużą atrakcją turystyczną jest możliwość przejażdżki kolejką wąskotorową „Ciuchcia – Retro – Expres” wyjeżdża rano z Gryfic i przez cały dzień kursuje przez miejscowości: Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica. Ciekawy klimat wąskotorowej Ciuchci RETRO – stare wagony i zabytkowy parowóz o romantycznym imieniu „PARYS” sprawia, że czujemy się jak w przeszłości. Ciuchcia jeździ od czerwca do września kilka razy dziennie,a zabytkowy parowóz Parys jeżdzi w każdą Niedzielę. Poza sezonem cały tabor można zobaczyć w Muzeum Kolei Wąskotorowych w Gryficach. (dojedziesz nią do ciekawych miejsc).

Wybrzeże Rewalaskie z lotu ptaka

Pozostałe atrakcje w okolicy