Zapraszamy na wczasy do słonecznej Pogorzelicy!

Pogorzelica jest urokliwą miejscowością wypoczynkową z letnim kąpieliskiem, położoną w malowniczym regionie Wybrzeża Rewalskiego, nad Morzem Bałtyckim. Czyste, piaszczyste plaże, przylegające do kąpieliska, ciągną się tutaj przez 200m linii brzegowej. Oprócz plaży, w Pogorzelicy istnieje rzadki i piękny sosnowy bór bażynowy, co daje temu miejscu specyfoczny i zdrowotny mikroklimat.

Nie brakuje tu dużych ośrodków wypoczynkowych, czy campingów. Turyści wybierać mogą również wśród bogatego zaplecza gastronomicznego. Jest to miejscowość idealna dla miłośników spokojnego wypoczynku, w naturalnym otoczeniu przyrody, którą warto podziwiać na przykład podczas przejażdżki Nadmorską Kolejką Wąskotorową.

Wydawca: Pogorzelica.pl

Plaża w Pogorzelicy

Do plaży w Pogorzelicy dochodzimy przez piękny sosnowy las. Spacer w przebijających przez wysokie drzewa promieniach słońca po pachnącym żywicą lesie sprawi, że pobyt nad morzem dostarczy nam całkiem nowych wrażeń. Jak na całym Wybrzeżu Rewalskim tak i w Pogorzelicy plaża jest piaszczysta - wydaje się nawet, że piasek jest tutaj "drobniejszy" niż gdzie indziej.

 

 

Jezioro Liwia Łuża w Pogorzelicy

Jezioro "Liwia Łuża" znajduje się cześciowo w Niechorzu oraz w Pogorzelicy. Łączy je z morzem kanał "Liwka", który jest jednocześnie naturalną granicą między Niechorzem a Pogorzelicą. Kiedyś jezioro służyło turystom, którzy chętnie pływali kajakami oraz łodziami. Po roku 1958 kiedy to dwóch turystów wypłynęlo z jeziora na pelne morze i znalazło się na Bornholmie, władze nakazały zniszczyć łodzie i kajaki oraz zamknąc przystań. Dziś Liwia Łuza jest rezerwatem ptactwa wodnego.

Ciuchcia retro - kolejka wąskotorowa

Dużą atrakcją turystyczną jest możliwość przejażdżki kolejką wąskotorową "Ciuchcia - Retro - Expres" wyjeżdza rano z Gryfic i przez cały dzień kursuje przez miejscowości: Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica. Ciekawy klimat wąskotorowej Ciuchci RETRO - stare wagony i zabytkowy parowóz o romantycznym imieniu "PARYS" sprawia, że czujemy się jak w przeszłości. Ciuchcia jeździ od czerwca do września kilka razy dziennie,a zabytkowy parowóz Parys jeżdzi w każdą Niedzielę. Poza sezonem cały tabor można zobaczyć w Muzeum Kolei Wąskotorowych w Gryficach. (dojedziesz nią do ciekawych miejsc).

Rewal z lotu ptaka

Rewal

 

Pozostałe atrakcje Gminy Rewal

 

 

Źródła multimediów: www.pogorzelica.pl/multimedia